Festivalio žvaigždės

Festivalio žvaigždės

Andrius Bialobžeskis

 Lietuvos teatro, kino bei televizijos aktorius, režisierius. Nuo 1997 m. Valstybinio jaunimo teatro aktorius. 2004 m. pelnė „Auksinį scenos kryžių“ geriausio antraplanio vaidmens kategorijoje („Užsispyrėlės tramdymas“, Jaunimo teatras), 2011 m. apdovanotas „Sidabrinė gerve“ geriausio aktoriaus kategorijoje („Kai apkabinsiu tave“, rež. K. Vildžiūnas).

 

Tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ 2014 m. ir 2020 m. parodė teatralizuotą koncertą – muzikėčias pagal Kristijoną Donelaitį „Apie žvėris ir žmones“ (kompozitorius A. Kučinskas, rež. B. Mar, atlieka A. Bialobžeskis kartu su „Vilniaus arsenalo“ muzikantais).

Vsevolod Čubenko (Всеволод Чубенко)

Aktorius, skaitovas, konferansjė, Rusijos Federacijos nusipelnęs artistas.

2009 m. Vologdoje įkūrė „Savą teatrą“ („Свой Театр“), kuriame žiūrovams pateikia mažosios formos spektaklius, tokius kaip „Kysia“ pagal Vladimiro Kunino kūrinį, „Tamsios alėjos“ pagal Ivano Bunino apsakymą, „Emigrantai“ pagal Slavomiro Mrožeko pjesę, spektaklį-pokštą „Barnis“ pagal N. Gogolio apysaką „Kaip susipyko Ivanas Ivanovičius su Ivanu Nikiforovičium“, „Sutramdymas“ pagal W. Shakespeare'o pjesę.

 

Dažnas tarptautinio monospektaklių festivalio „Atspindys“ dalyvis, Grand Prix pelnė 2007 m. už spektaklį „Kysia“ (pagal Vladimirą Kuniną). 

Bob Dantonel

Prancūzijos mimas, aktorius, režisierius, teatro pedagogas.

 

IX tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ (2014 m.) parodė spektaklį „HoMMage“, skirtą žymiam prancūzų mimui, pantomimos legendai Marceliui Marceau. „Kiekvienas mūsų, kurdamas šio žanro spektaklius, visų pirma atkreipia dėmesį į M. Marceau įgyvendintus sumanymus bei idėjas. Mano pasirodymas – tai valanda, kai mes visi (publika ir aš) tapsime pantomimos meno dalimi, pasinersime į pasaulį, kurį pažinti mus mokė M. Marceau“, – teigė mimas iš Prancūzijos Bobas Dantonelis.

 

Ilgametis festivalio „Atspindys“ dalyvis ir bičiulis – festivalio dienomis rengia pantomimos dirbtuves Visagino moksleiviams ir suaugusiesiems.

Jelena Dudič (Елена Дудич)

Baltarusijos ir Ukrainos teatro ir kino aktorė, režisierė. Baigė Kijevo nacionalinį I. Kapenko-Karo teatro, kino ir televizijos universitetą. Nuo 1986 m. – Mogiliovo dramos teatro aktorė, nuo 2016 m. – Kijevo teatro „Сузір’я“ aktorė, taip pat vaidina Lvovo Jurijaus Drogobyčiaus muzikos ir dramos teatre. Nusifilmavo daugelyje kino ir televizijos filmų.

 

Monospektaklių festivalyje „Atspindys“ parodė spektaklius „Aš laukiu tavęs, mylimasis!“ pagal Darijaus Fo pjesę „Viena namuose“ (2011 m.), „Second-hand laikas“ (kartu su Vladimiru Petrovičiumi, 2015m.), „Apie Romeo ir Džuljetą... tik vadino juos Margarita ir Abulfazu“ (2016 m.), taip pat yra buvusi vertinimo komisijos nare.

Veronica Gonzalez

Italų lėlių ir pantomimos teatro aktorė, tikriausiai vienintelio pasaulyje „Pėdų teatro“ („Teatro dei Piedi“) kūrėja ir atlikėja. Tai aktorė, gebanti akimirksniu įtraukti bet kokio amžiaus publiką į dinamišką, animaciją primenantį spektaklio vyksmą. „Pėdų teatro“ spektakliuose aktorė jungia savo didžiausias aistras: lėles, muziką, kūno kalbą ir spontanišką bendravimą su publika. Pasitelkdama kūną – pėdas, rankas, galvą – kuria keisčiausius personažus, kurių viename spektaklyje gali būti net dešimt. Įsimenančios, jaudinančios istorijos patinka dideliems ir mažiems.

 

XI tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ (2016 m.) parodė spektaklį visai šeimai „Kartą dvi kojytės“, o XIV tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ (2019 m.) – spektaklį „Maisto ruošimas sava pėda“.

Narine Grigorian

Armėnų teatro ir kino aktorė. 2002 m. baigė Jerevano valstybinį teatro ir kino institutą ir įgijo teatro režisierės specialybę, vėliau tęsė režisūros studijas Maskvoje, Sankt Peterburge, Niujorke, Vroclave. Išgarsėjo pagrindiniu vaidmeniu Armėnijos ir Irano filme „Yeva“ (2017 m., rež. Anahit Abad).

 

Pjesę „Mano šeima mano lagamine“ sukūrė kartu su Sara Nalbandian, pjesės pagrindą sudaro aktorės Narine Grigorian vaikystės epizodas. Karabacho karo metu šeimai suteikiama galimybė išgelbėti tik vieną iš vaikų. Pasirenka mažąją Narinką. Kol senelis blaškosi, bandydamas įsodinti mergaitę į išskrendantį į Armėniją sraigtasparnį, ji sėdi vienut vienutėlė su savo mintimis, baimėmis, svajonėmis… Ar pasiseks seneliui išvežti Narinką iš Karabacho?

 

Už spektaklį „Mano šeima mano lagamine“ 2017 m. pelnė Grand Prix tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“.

Aram Hovhanesyan

Armėnijos nusipelnęs artistas. Tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ Grand Prix pelnė 2009 m. už spektaklį „Hamletas“ (pagal W. Shakespeare'ą).

Georgij Iobadze (Георгий Иобадзе)

Rusijos aktorius, vaidinantis Maskvos Tautų (Театра Наций) ir Pietvakarių (Театр на Юго-Западе) teatruose. 2008 m. baigė Jekaterinburgo teatro meno institutą. 2008 m. Sverdlovsko teatro festivalio „Bravo“ laureatas už Gorodničiaus vaidmenį spektaklyje N. Gogolio „Revizorius“.

 

2018 m. pelnė Permėje vykstančio tarptautinio monospektaklių festivalio „MOHOfest“ apdovanojimą „Už geriausią aktoriaus darbą“ už spektaklį „Aš, senelė, Iliko ir Ilarionas“ (pagal N. Dumbadzės romaną).

 

Tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ Grand Prix pelnė 2019 m. už spektaklį „Aš, senelė, Iliko ir Ilarionas“ (pagal N. Dumbadzės romaną).

Irina Jevdokimova (Ирина Евдокимова)

Rusijos teatro ir kino aktorė. Nuo 1998 m. – Maskvos muzikos ir poezijos teatro aktorė (Театр Музыки и Поэзии п/р Е. Камбуровой). Vaidino filmuose „Geriausias metų laikas“ (2008 m., rež. Svetlana Proskurina), „Ivanas Rūstusis“ (2009 m., rež. Andrej Ešpaj), „Trys muškietininkai“ (2013 m., rež. Sergej Žigunov), Maskvos jaunojo žiūrovo teatro, Maskvos muzikos ir poezijos teatro, teatro „Sovremennik“ ir kitų teatrų spektakliuose.

 

Tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ Grand Prix pelnė 2010 m. už spektaklį „Niekas“ (pagal Ninos Berberovos apysaką „Akompaniatorė“).

Larisa Kadyrova (Лариса Кадырова)

Ukrainos liaudies artistė, teatro ir kino aktorė, 2009 m. pelniusi Ukrainos nacionalinę Taraso Ševčenkos premiją už moterų paveikslų monospektakliuose galeriją ir indėlį į Ukrainos teatro meno tobulinimą, 2014 m. pelniusi Ukrainos nacionalinį III laipsnio ordiną „Už nuopelnus“.

 

Nuo 1993 m. – Ukrainos nacionalinio Ivano Franko dramos teatro aktorė, nuo 1998 m. – Ukrainos nacionalinės P. I. Čaikovskio muzikos akademijos profesorė. Ukrainos nacionalinio transliuotojo televizijos kanalo „Kultūra“ autorė ir vedėja. Viena iš antikinio meno tarptautinio festivalio „Bosforo agonai“ (Kerčėje, Simferopolyje) steigėjų. Kijevo tarptautinio moterų monospektaklių festivalio „Marija“ meno vadovė.

 

Tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ Grand Prix pelnė 2016 m. už spektaklį „Neverkit dėl manęs niekada“ (pagal M. Matią).

Andra Kavaliauskaitė

Režisierė, dramaturgė, aktorė, nuo 2019 m. Alytaus miesto teatro meno vadovė. 2019 m. pelnė „Auksinį scenos kryžių“ debiuto / jaunojo menininko kategorijoje už atliktą dokumentinį tyrimą ir monospektaklio „Seen“ sukūrimą.

 

XIII tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ parodė monospektaklį „Seen“.

Wioleta Komar

Lenkų aktorė ir modelis, dirbanti ir Niujorke, Wioleta Komar monospektaklyje pagal Magdalenos Gauer to paties pavadinimo pjesę „Diva“ atpasakoja operos dainininkės Noros Sedler istoriją, kai 1941 m. ji kartu su didele grupe žydų menininkų iš Vakarų Europos buvo išvežta į Lenkiją, Litzmannstadte (dabartinė Lodzė) buvusią koncentracijos stovyklą. Norai pavyko išvengti holokausto ir ji liko gyva, tačiau kokia išsigelbėjimo kaina? Atsakymo į šį klausimą ieškoma spektaklyje „Diva“. 2011 m. Niujorke vykusiame monospektaklių festivalyje Wioleta Komar už šį vaidmenį buvo apdovanota geriausios aktorės prizu. 2014 m. pelnė Grand Prix tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ (Lietuva).

Birutė Mar

Nuo 1994 m. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė, nuo 1998 m. monospektaklių aktorė, dramaturgė ir režisierė. Daugybės tarptautinių teatro festivalių visame pasaulyje laureatė. 2018 m. Vilniuje įkūrė „SOLO“ teatrą. Pelnė Lietuvos Respublikos ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį, 2019 m. LR Vyriausybės kultūros ir meno premiją.

 

Tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ Grand Prix pelnė du kartus – 2006 m. už spektaklį „Meilužis“ (pagal Marguerite Duras) ir 2011 m. už spektaklį „Antigonė“ (pagal Sofoklį).

Sergej Michailovskij (Сергей Михайловский)

Aktorius ir režisierius, Ukrainos nusipelnęs artistas. Nuo 1998 m. – Chersono miesto akademinio Nikolajaus Kulišo muzikinio ir dramos teatro aktorius. 2012 m. Chersono gyventojų internetiniu balsavimu išrinktas geriausiu Chersono aktoriumi.

 

Tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ Grand Prix pelnė 2018 m. už spektaklį „Judas“ (pagal L. Ukrainkos pjesę).

Martynas Nedzinskas

Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorius. Nuo 2012 m. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius. 2013 m. apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ kaip geriausias dramos aktorius už Trepliovo vaidmenį spektaklyje „Žuvėdra“, rež. Oskaras Koršunovas (OKT Vilniaus miesto teatras). 2020 m. kūrė monospektaklį „Nakties rašytojas“ pagal belgų režisieriaus Jan Fabre pjesę.

 

XIII tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ (2018 m.) parodė monospektaklį pagal Duncan Macmillan pjesę „Nuostabūs dalykai“, rež. Kirilas Glušajevas (teatras „Kitas kampas“).

Aleksandras Rubinovas

Aktorius, režisierius, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos docentas. Vienas iš Kauno kamerinio teatro ilgamečių kūrėjų (kartu su tėvu režisieriumi Stanislovu Rubinovu). 2009–2014 m. Kaune organizuoto tarptautinio monospektaklių festivalio „MonoBaltija“ steigėjas ir meno vadovas. Sukūrė vaidmenis monospektakliuose L. Andrejevo „Judas Iskarijotas“, rež. S. Rubinovas, P. Süskindo „Kontrabosas“, rež. Rolandas Atkočiūnas, E. Radzinskij „Koba“, rež. S.Rubinovas ir kituose. Daugelio tarptautinių teatro festivalių dalyvis ir laureatas. 2020 m. sukūrė monospektaklį „Mano tėvas“ pagal Stanislovo Rubinovo prisiminimus.

 

Tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ Grand Prix pelnė 2020 m. už spektaklį „Mano tėvas“ (pagal aktoriaus tėvo Stanislovo Rubinovo prisiminimus).

Zijah A. Sokolović

Bosnių aktorius, režisierius ir rašytojas, vaidina ir režisuoja Serbijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kroatijoje, Slovėnijoje ir Austrijoje. Jo pjesė „Aktorius yra...“, kurią pats ir vaidino, buvo išversta į keletą užsienio kalbų ir vaidinama daugiau nei 20-yje pasaulio šalių. XX a. devintajame dešimtmetyje, be vaidmenų daugelyje televizijos ir kino filmų, vaidino Sarajevo kameriniame teatre „Kamerni teather 55“. Zalcburgo vaikų teatro „Theaterland“ režisierius, Linco Briuknerio konservatorijos vaidybos profesorius, Liublijanos teatro festivalio „Dežela gledališča“ meno vadovas, Dramos draugijos (Dramatično društvo) meno vadovas.

 

Tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ Grand Prix pelnė 2012 m. už spektaklį „Meška“ (pagal Antoną Čechovą).

Gediminas Storpirštis

Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos festivalių meno vadovas, koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas. Nuo 1984 m. – Valstybinio jaunimo teatro aktorius. Nuo 1985 m. teatro studijos „Elementorius“ vadovas. 2006–2012 m. dėstė aktorinį meistriškumą LMTA.

 

XIII tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ (2018 m.) parodė monospektaklį „Sriuba“ (pagal M. Vilučio to paties pavadinimo knygą, rež. Rimantas Teresas, Vytauto Kernagio fondas), XV tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ (2020 m.) parodė monospektaklį „Žmonės ant tilto“ pagal Wislawos Szymborskos eiles.

Peter Tate

Didžiosios Britanijos aktorius, studijavęs Londone ir Niujorke, kur pradėjo savo karjerą. Vaidino „Brodway“, „American Shakespeare Company“ teatruose. Sugrįžęs į Londoną daugelį vaidmenų sukūrė Karališkajame nacionaliniame teatre. Tarp jo vaidmenų – Ričardas Trečiasis, Makbetas Schakespere'o dramose, Robertas Darren Murphy dramoje „Bulvarinis Kaligula“ Londone ir Niujorke, Meistras spektaklyje pagal M. Bulgakovo romaną „Meistras ir Margarita“ Edinburge.

 

Dalyvavo įvairių formų teatro projektuose – šokio spektakliuose (su Niujorko „Public Theatre“) ir multimedijos projektuose (su „Pompidou Centre“, Paryžiuje). 2001 m. Londone įkūrė eksperimentinę teatro studiją „The Playground Studio“.

 

Tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ Grand Prix pelnė 2008 m. už spektaklį „Vienišas“ („Odd man out“). Ši autorinė monodrama pasakoja apie gyvenimo dugne atsidūrusio žmogaus vienatvę. Spektaklis buvo parodytas daugelyje pasaulio festivalių, o tarptautiniuose Jeruzalės, Sankt Peterburgo, Vroclavo ir Lietuvos festivaliuose laimėjo pagrindinį prizą.

Valerija Žylina (Валерия Жилина)

Orlovo valstybinio teatro vaikams ir jaunimui „Svobodnoje prostranstvo“ aktorė. Su šio teatro spektakliais dalyvavo daugelyje tarptautinių teatro festivalių: „Маска-Плюс“ Maskvoje, „Keturių kultūrų festivalyje“ Lodzėje, Lenkijoje, „М@рт.контакт“ Mogiliove, Baltarusijoje, „Радуга“ Sankt Peterburge, „Курболесия“ Charkove, Ukrainoje, Senovės Graikijos dramaturgijos festivalyje Kipre ir kitur.

 

2012 m. už monospektaklį „Natašos svajonė“ gavo apdovanojimą „Už geriausią moters vaidmenį“ 3-iajame tarptautiniame kamerinių spektaklių ir monospektaklių festivalyje LUDI Oriolo mieste, Rusijoje, 2013 m. už tą patį spektaklį gavo Grand Prix tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“, Lietuvoje. 2013 m. už pagrindinį vaidmenį spektaklyje „Baltoji santuoka“ (pagal Tadeusz Różewicz, rež. Grzegorz Mrówczyński) pelnė Grand Prix 4-ajame tarptautiniame kamerinių spektaklių ir monospektaklių festivalyje LUDI Oriolo mieste, Rusijoje.

 

Sukūrė monospektaklį pagal Marinos Cvetajevos kūrinius „Ašaros, didesnės nei akys“ (rež. Aleksandr Michailov).

Share by: